زیست فناوری

نوشته: کسری اصفهانی

سفری به آنسوی آسيا
نویسنده : دکتر کسری اصفهانی - ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۱/٩/۱٠
 
يکی دو ماه پيش من برای ارائه يک مقاله در شانزدهمين سمپوزيم فدراسیون بيوشيميستها و زيست شناسان مولکولی (FAOBMB) به تایوان سفر کردم والبته هزینه سفرم هم در قالب اسکالرشیب توسط این فدراسیون به میزان ۱۰۰۰ دلار تامین شد (دولت کریمه که پول برای این کارا خرج نمیکنه!) عنوان مقاله من cDNA Cloning and Expression Analysis of psr12 Gene, Encoding an Acid Phosphatase بود وباید بگویم که ارائه مقاله یه چیز بود و لذت از فعالیت در محیط آرام و بدون استرس یه جزیره کوچک مثل تایوان که ۲۲ میلیون هم جمعیت داره یه چیز دیگه. من تقریباً یک هفته تایوان بودم و بعد ارائه سخنرانیم به انستیتوهای مختلفی مثل انستیتو زیست مولکولی، انستیتو علوم زیستی کشاورزی (که قویترین انستیتو آکادمی سینیکا تایوان بود)، انستیتو شیمی زیستی و ... سر زدم. اینو یادم رفت که بگم اکثر تحقیقات در تایوان در یک آکادمی به نام آکادمی سینیکا انجام میشود. محیطی بسیار آرام در دامنه یک جنگل کوهپایه ای که آدم دلش نمیاد اونجا رو ترک کنه و هر روز هم بارون میومد! البته بغل خوابگاه های ما که بسیار هم راحت و مجهز بود یه ساختمان ۳-۴ طبقه بزرگ ورزشی بود که البته استخر هم داشت! زمین بسکت هم داشت که رفتیم پوززنی و کلی هم حال کردیم.
خلاصه اونجا معنی زندگی رو فهمیدم که میتونی محقق باشی، کسی مسخرت نکنه بگه پرفسور یا ...، آرامش داشته باشی و از همه مهمتر بتونی حال کنی واز زندگیت هم لذت ببری نه اینکه (...)
اونجا رفتم Microarray و تکنیک Activation Tagging کار کردم و واقعا از ۶ صبح تا ۹ شب آدم دلش میخواست فعالیت کنه...شب هم با دوستهای تازه خارجیمون (بهترین دوستم یه پسر نپالی بود که در تایلند درس میخوند دکترا و برای فرصت مطالعاتی رفته بود فرانسه که اسمش بینش بود و عکسشو میبینید) میرفتیم یه چرخی در محوطه میزدیم. خلاصه دشمنانمونو در بلاد کفر دیدیم و کلی شیطان گولمون زد و با آنها ارتباط برقرار کردیم.

حذف عکس پس از سه روز! (برای سهولت بار کردن صفحات توسط مراجعان)

اونجا به من پیشنهاد دادند که با چیزی حدود هزار دلار در ماه برم و در آزمایشگاه به عنوان محقق فعالیت کنم...دقت کنید که مخارج اونجا در حدود تهرون خودمونه پس مقایستون درسته محقق میتونه اونجا حسابی حال کنه (فقط غذای اونجا زهرماره، حروم حلالی پدرتونو در میاره و مردمش انگلیسی بلد نیستند). اونجا امکان ادامه تحصیل در دکترا هم داره که از می سال بعد میتونید اقدام کنید (برای اطلاعات بیشتر با من تماس بگیرید). دیگه زیاد شد وحوصله من هم سر رفت خیلی زیاد نوشتم و اگه دقت کرده باشید عموماً متن طولانی نمینویسم. فقط قیافه منو اونجا ببینید که چقدر شادم!

حذف عکس پس از سه روز! (برای سهولت بار کردن صفحات توسط مراجعان)

قربون همتون که فکر نکنم اونچنان شاد باشید.

 
comment نظرات ()