زیست فناوری

نوشته: کسری اصفهانی

آماری جالب از مراجعان به اين وبلاگ
نویسنده : دکتر کسری اصفهانی - ساعت ٥:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۱/۱٢/٢۱
 
سلام؛
در بررسی اجمالي که بر روی آمار بازدیدکنندگان وبلاگم داشتم اولاْ متوجه شدم که کنتور (شمارشگر) پرشين بلاگ به خوبی کار نمی کند و رقمی را بسيار پايينتر از مقدار اصلی نشان می دهد؛ مثلاْ رقم بازديدکنندگان اين وبلاگ چيزی حدود ۳۰۰۰ نفر بوده است که شمارشگر فهرست آنرا ۱۶۰۰ يعنی حدود نصف نشان مي دهد. اما آمار جالب است:

۴۰٪ بازديدکنندگان از صفحه فهرست پرشین بلاگ وارد وبلاگم شده اند.

۲۴٪ بازديدکنندگان از وبلاگهای ديگر به وبلاگم سر زدند که بيشترين آنها از وبلاگ دانشجويی کشاورزی بوده است و آخرين آنها از خبرگزاری وبلاگشهر بوده که کلی به ما لطف کرده اند (گويا خبر را صاحاب بلاگ خاتون تهيه کرده بود).
همچنین از بلاگ شخصیم و سرویس ملی خبری ژنتیک و بیوتکنولوژی که الان به صورت آزمایشی حالت وبلاگ دارد، به این وبلاگ سر زده اند.
۲۴٪ ديگر از طريق جستجو (فقط هم از طريق Google) به این وبلاگ دسترسی پیدا کرده اند. اولاً این نشان می ده که ۱۰۰٪ اشخاص مورد نظر از موتور جستجو Google استفاده می کنند که البته کار درستی می کنند، ولی کلمات کلیدی مورد جستجو آنها بسیار جالب است و خودم هم خنده ام گرفته بود. مثلاً در کنار مهندسی ژنتیک، بیوتکنولوژی، شبیه سازی، اخلاق پزشکی و نامم کسری...که معقول هستند، با کلید واژه های دانشگاههای هند، روایات ممنوعه، تنظیم خانواده و از همه جالبتر کاندوم!، به این وبلاگ راهنمایی شده اند.

دیگر آمارها حکایت از آن دارد که ۶٪ به طور مستقیم (غیر از خودم که مستقیم به وبلاگ وارد می شوم)، ۲٪ از سایت وبلاگهای پارسی، ۲ ٪ از وب سایت شخصیم و نهایتا ۲٪ از پروفایلم در Yahoo به اینجا سر زده اند.

از همه این عزیزان برای لطفشان سپاسگزارم. ان شاالله در اولین فرصت پس از اینکه سرم از فشارهای کاری آخر سال خلوت شد (نه اینکه کچل شدم) کاملاْ قوی برمی گردم. احتمالاً سیزده به در در لاهور پاکستان خواهم بود برای شرکت در هفتمین کنگره بین المللی PSBMB.

قربان یو!
 
comment نظرات ()