بيوتکنولوژی در هند

تشكيل بخش زيست فناوري در وزارت علوم هند در سال 1986 جهت توسعه اين رشته نشان دهنده توجه خاص به اين زمينه مي باشد. سرمايه گذاري دولت هند در رشد و توسعه زيست فناوري و تحقيقات آن تا كنون بيش از 300 ميليون دلار بوده است. اين كشور به خوبي از متخصصان داخلي و حتي خارجي استفاده نموده و از نظر تعداد محققين در دنيا رتبه سوم را دارد. در حال حاضر نزديك به 500 شركت در زمينه هاي مختلف مرتبط با زيست فناوري در اين كشور فعال مي باشند كه تعداد زيادي از اين شركت ها در قالب اهداف تجـاري خود سرمايه گذاري قابل توجهي در تحقيـق و توسعه زيست فنـاوري در هنـد نموده اند. پيش بيني مي شود كه در آمد سالانه هند از راه فروش توليدات زيست فناوري در سال 2002 به 3 ميليارد دلار برسد.
---------------
آدم نميدونه با آدمهای بخيل چگونه رفتار کنه! آخه نميشه تو وبلاگت هر چی دلت بخواد بنويسي؟
هميشه نبايد که يه جور نوشت... اگه دلت بخواد يه کاری کنی سريع واکنش منفی ميگيری! آقا صبر کنيد... اينجا يه وبلاگ شخصيه نه بولتن اطلاعات علمی بيوتک!
من با بيوتک حال ميکنم ولی نه اينکه همش از اون بگم...آقا ما با بسکتبال هم حال ميکنيم...با سياست هم حال ميکنيم... با فلسفه هم عشق میکنيم ولی چون مطالعاتمون کامل نيست سعی ميکنيم درفشانی ناقص نکنيم...
خلاصه مخلص همتون هستيم...
سبيل خان!

/ 2 نظر / 6 بازدید
ايرج

از علاقمندان اين موضوعات براي تهيه يك برنامه تلويزويوني دعوت به همكاري ميگردد . لطفا تماس تلفني بگيريد 09112094854 -- ميلاني

کسری

بفرمایید! اینم اکازیون! از اینکه اینجا تبدیل به یک مرکز اطلاع رسانی در این زمینه شود استقبال میکنم! آقای میلانی وب سایتتون کار نمیکنه که پیوند بدهم! اگه اطلاعات بیشتری بدهید افراد مناسبی در این زمینه را به شما معرفی خواهم کرد.