افتخاری ديگر برای ورزش ايران!

امروز داشتم با دوستی درباره مراسم افتتاحيه بازی‌های آسيايی قطر صحبت می‌کردم. من مراسم را نديدم ولی بر اساس گفته‌های دوستم چند چيز جالب را برايتان می‌گويم.

اول از همه بايد بگويم که اين مراسم از سطح تکنيکی بالايی برخوردار بوده و بايد به عرب‌ها آفرين گفت گرچه من چشمم آب نمی‌خورد هيچ عربی حال آن کارهای هنری سطح بالا را داشته باشد و کار، کار آدم‌های حرفه‌ای در سطح جهانی بوده است. مراسمی با ۱ ميليارد دلار هزينه...

اما چند سوال:

آيا می‌دانستيد که ابن سينا دانشمندی عرب است؟

آيا می‌دانستيد بيروني، رازی و چند تن از دانشمندان ايرانی عرب بوده اند؟

آيا می‌دانستيد خليج بين ايران و قطر و بحرين نامش خليج عرب است؟

آيا می‌دانستيد در اقوام آسيايی اصلاْ ما قومی به نام فارس (ايرانی) نداريم؟ (شايد ايرانی‌ها اروپايی باشند!)

همه اينها در کلیپ افتتاحيه بازی‌های آسیايی بوده و رييس جمهور عزيزمان به تماشای آنها نشسته است. من اگر بودم لحظه‌ای آنجا نمی‌ماندم و از رييس جمهور کشورمان انتظار می‌رفت آنجا را ترک می‌کرد؛ کاش اينکار را می‌کرد...

بعضی از سايت‌ها به رقص زنان اشاره می‌کردند و می‌گويند رييس جمهور بايد به خاطر رقص زنان آن مراسم را ترک می‌کرد ولی فکر نمی‌کنيد تحريف تاريخ در جلوی چشم مردم دنيا وقاحت زيادی را طلب می‌کند. چرا اعراب حاشيه خليج فارس تا اين حد وقيح شده‌اند؟

کمی فکر کنيم...

/ 14 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی عسگری طبری

چطوری؟ ببين منو می تونی برام يه تحقيق ۶۰ تا۷۰ ص در مورد بيو تکنولوژی پيدا کنی اگه سراغ داری به من خبر بده

پانته آ

عجب نمی دونستم تو عربستان زندگی می کردم.اگه زودتر می دونستم زودتر هم پا به فرار می گذاشتم .شاید هم تا الان داشتم خواب کشوری به نام ایران رو می دیدم.پس احتمالا در آینده نام شما و محققین دیگر به نام دانشمندان عرب ثبت بشه!عربها چقدر مخ بودن و دانشمند داشتن و ما هم نمی دونستیم!

عربی هستم از آسیا ۱

عربی هستم از آسیا که به موجب اتفاق های عجیب و غریب ....خلاصه من در ایران زندگی کردم و زن ایرانی دارم که عرب نست. من می توانم به راحتی به ۵ زبان صحبت کنم (فارسی-انگلیسی ...) دانشجوی دکتری فیزیک هستم در .... اگر اتفاقا رفتین آلمان ویه آلمانی زد تو گوش شما وگفت ترورسیت چی میگین؟ درگیر میشین؟ اگر شخص آلمانی دیدین تو ایران چه کار می کنید؟ برتری انسانها بر یکدیگر مربوط به چه چیزهای میشه. مرز یعنی چی ، رنگ پوست مربوط است به ژن ، زبان مروط به محیط رشد. کدوم شما می توانید این ها رو قبل به دنیا آمدن تغییر بدین اگر تو افقانستان به دنیا می آمدین باز هم این جوی فکر می کردین. پس برتری انسانها به یکدیگر به اخلاق، فکر،... خودتون می دانید.

عربی هستم از آسیا ۲

همون تور که ایرانی ها نوابق ،مخترین... داشتن ودارن ( ببخشید ، که خودتون هم بعضی از بزرگان و نوابق دونیای امرز ایرانی نمی شناسید ) عربها، عموم مردم دنیا اکثر هم نمی شناسند ،عرب ها و تمام دنیا داشتند و دارند.زیادو کم داشته در کل طول تاریخ. و همان تور شما هم به نسبت عربها به همین گونه.همان گونه که مغز های ایرانی درون ایران دوام نمی آورند و به بک کشورهای تاپ دونیا می روند آن هم با کلی عزت و احترام ،کشور های عربی هم چنین ، همان وگونه که بعضی از بزرگان ایزانی از سرو که زدن با شماها خسته می شن و می بینند که در یک حلقه محدود ایران،ایران هم نه شهر تون، شهرهم نه محله تون خودتونو محدود کردین همان بهتر می بیند که از ایران بروند در کشور های عربی .... هم بهمین صورت است ونتیجه این که ین کشور ها ازاینی که هستند پایین تر می آیند. تا وقتی که شما بگویید : إ اون ترک و ببین إ اون عرب و ، اون لرو .... و انهاهم بگویند إ اون فارس و وبخندن .او ضای ما ها از اینی که هست بد تر می شه.

عربی هستم از آسیا ۵

چطوری می شه که من برم اروپا سر کلاسهای اونا بشینم کتابهاشون بخونم یاد بگیرم امتحان بدم آموزشم بدن بعد بیام بگم خوب من ایرانی من من عرب این کشف کردم ما ایرانیها بودیم که... ما عرب ها بودیم که... خوب قبوله او از ما گرفتن (قبلشو هم بنمی دونیم) ولی کلی تغییرش دادن الان طب ابوعلی سیا طب اشتباهی ولی تا 400-500 سال تمام مردم دنیا نمی خوندنش که متوجه نمی شدن..پیشرفت.....اشتن گفت سرعتی بالاتر از سرعت نور نداریم .خوب الان نمیگن. چرا مسابقه فوتبال ایران- عربستان انقدر محمه برای دو طرف ، برای ایرانی ها چه سودی داره از عربستان حتی 100 هیچ ، اگر برزیل بود اره ولی یه تیم اسیایی سط پایین. همه چی تقصیر قضاو قدر و دولت وحکومت و دین و... این ها نیست مقصراصلی خودمونیم.

عربی هستم از آسیا ۴

تفرقه اگر کل خاور میانه مثل آمریکا ، کانادا، شوروی(سابق)یه کشور ولی ایالت یالت بشه ، چی یشه، بابا شیعه شیه چیه سنی چیه فارس کدومه عرب کدومه، اروپایا دارن مرزاشونو ور می داره ، اونوقت یه بار رو نقشه هان اسم خلیجو می زارن فارس یه بار می زارن رعرب که مارو به جون هم بندازن.اونا بچه هاشونو سوار اتوبوس می نند با بقه بچه ها می فرستن می گن برین بچه های کشورری همسایرو بینین همسایه هم نه کل اروپا.اون وقت ما به بچه ها مون میگیم با اون بلوچه دست ندی ها، سلام نکن به اون فارسه یه وقت می خورتت. نمی دونم می دونید علم چطوری پیش رفت کرده ومی کنه.اگر ابوعلی سینا چیزی نمی نوشت نفر بعدی هر کجای دنیا 300 سال بعدش می تونست چیزی اضافه کنه که پیشرفتی حاصل بشه، اگر ابوعلی سینا از کتابهای بقیه نمی خواند چیزی می شود ، پس تمام مردم دنیا یه جوری به هم گره خورده بودند و هستن.

عربی هستم از آسیا ۳

نمی دونم تونستم منظورم را بیان کنم یا نه . یکی از راز های موفقییت انگلییسیها در نگهداری مستعمرا ت شون برای مدت زیاد تر از کشور های دیگر، اشتباه نکنید ، ادب شون بود. شیفتگی که از خودشون در دل نوابق ایجاد می کردن از مدینه فاضله بود،به راه اوردن بزرگان مان بود ( راه خودشون) و البته مستعمره مستعمرست. این خودمون هستیم که از توهین به هم دیگه ظرر می کنیم و کسان دیگه سود می کنند که نه عربن نه فارس. شما نمی دانیدکه چند در صد از آنهای که سرشون به تشون می ارزه از خواندن وشنیدن و دیدن اون حرف ها ناراحت شدن. همیشه جواب کشیده ،کشیده نسیت. الان اونا پول دارن شما ندارین ، 200 سال پیش شما داشتین اونا ندشتن و همین تور کل درکل تاریخ.

امير

قربان صحيح می فرماييد..منتها وقتی بنده فقط در حال سخنرانی هستم ديگه وقتی برای فکر کردن که ندارم!!!دارم؟! سوای شوخی....ولی برام جالبه که يکی ديگه داره صحبت ميکنه بعنوان عالی ترين مقام اجرايی کشور اون وقت من يه لا قبا مجبورم توی يک دانشگاه خارجی بعنوان نماينده کشورم از همين مباحث جوری دفاع کنم که نه حيثيت ملی خودم لکه دار بشه و نه دفاع تاييد آميزی از آنچه که گفته ميشه انجام بدم...آخه منو چه به سياست؟!حتما جواب ملت آمريکا رو تو فاکس نيوز نسبت به نامه اخير خطاب به ملت آمريکا ديدين..

سعيد مقيسه

با سلام آقای دکتر اصفهانی متاسفانه از اين مطالب بسيار زياد است. ديروز اخبار راديو گزارش ميداد امسال چند کشور در مراسم های مختلف از مولانا تجليل کردند و نکته جالب اينکه مولانا را بعنوان يک شاعر ترک معرفی نموده اند. در صورتيکه حتی يک بيت از اشعار مولانا به زبان ترکی گفته نشده است. جای تاسف است که در روز روشن ميراث گرانبهای اين مرز و بوم را به تاراج می برند و صدايی از کسی بلند نمی شود

ممد رمضون

صحنه را دیدم غرور آفرین بود اسباب کشی خسته نباشی