آماری جالب از مراجعان به اين وبلاگ

سلام؛
در بررسی اجمالي که بر روی آمار بازدیدکنندگان وبلاگم داشتم اولاْ متوجه شدم که کنتور (شمارشگر) پرشين بلاگ به خوبی کار نمی کند و رقمی را بسيار پايينتر از مقدار اصلی نشان می دهد؛ مثلاْ رقم بازديدکنندگان اين وبلاگ چيزی حدود ۳۰۰۰ نفر بوده است که شمارشگر فهرست آنرا ۱۶۰۰ يعنی حدود نصف نشان مي دهد. اما آمار جالب است:

۴۰٪ بازديدکنندگان از صفحه فهرست پرشین بلاگ وارد وبلاگم شده اند.

۲۴٪ بازديدکنندگان از وبلاگهای ديگر به وبلاگم سر زدند که بيشترين آنها از وبلاگ دانشجويی کشاورزی بوده است و آخرين آنها از خبرگزاری وبلاگشهر بوده که کلی به ما لطف کرده اند (گويا خبر را صاحاب بلاگ خاتون تهيه کرده بود).
همچنین از بلاگ شخصیم و سرویس ملی خبری ژنتیک و بیوتکنولوژی که الان به صورت آزمایشی حالت وبلاگ دارد، به این وبلاگ سر زده اند.
۲۴٪ ديگر از طريق جستجو (فقط هم از طريق Google) به این وبلاگ دسترسی پیدا کرده اند. اولاً این نشان می ده که ۱۰۰٪ اشخاص مورد نظر از موتور جستجو Google استفاده می کنند که البته کار درستی می کنند، ولی کلمات کلیدی مورد جستجو آنها بسیار جالب است و خودم هم خنده ام گرفته بود. مثلاً در کنار مهندسی ژنتیک، بیوتکنولوژی، شبیه سازی، اخلاق پزشکی و نامم کسری...که معقول هستند، با کلید واژه های دانشگاههای هند، روایات ممنوعه، تنظیم خانواده و از همه جالبتر کاندوم!، به این وبلاگ راهنمایی شده اند.

دیگر آمارها حکایت از آن دارد که ۶٪ به طور مستقیم (غیر از خودم که مستقیم به وبلاگ وارد می شوم)، ۲٪ از سایت وبلاگهای پارسی، ۲ ٪ از وب سایت شخصیم و نهایتا ۲٪ از پروفایلم در Yahoo به اینجا سر زده اند.

از همه این عزیزان برای لطفشان سپاسگزارم. ان شاالله در اولین فرصت پس از اینکه سرم از فشارهای کاری آخر سال خلوت شد (نه اینکه کچل شدم) کاملاْ قوی برمی گردم. احتمالاً سیزده به در در لاهور پاکستان خواهم بود برای شرکت در هفتمین کنگره بین المللی PSBMB.

قربان یو!

/ 7 نظر / 6 بازدید
خاتون

سلام..والا دادش چی بگم ....اگه ديدن شوما مثل ديدن ما است که ما را اینجا ازمون عسک !!! انداختن ... http://amical.blogspot.com/ اون خوشگله من هستم !!!!!

فرگل

سلام. اميدوارم پاكستان خوش بگذره :) خوشحال مي‌ شيم اگه بعد از آمدن از آنجا برامون بنويسيد آنجا چه خبرها بود. با آرزوي موفقيت براي شما خدانگهدار.

MAN

سلام. چند وقت پيش بلاگر‌های پرشين‌بلاگ در پالتاک يه قرار چت گذاشته بودن در مورد بهتر شدن و حرفه‌ای شدن بلاگ‌ها. که در اون‌جا صحبت جالبی مطرح شد در رابطه با وبلاگ های تخصصی کامپيوتری. که متاسفانه اون‌جا خيلی کم افرادی بودند که وبلاگ تخصصی غير کامپيوتری داشته باشند. و تقريبا همه به اين باور رسيده بودند که وبلاگ های کامپيوتری طرفداران بيشتری دارن. که البته من اين موضوع رو با توجه به کنتور‌های بلاگ‌ها رد نمی‌کنم. ولی خوشحال می‌شم که شما رو در قرار‌های بعدی چت ببينم. که موضوع وبلاگ های تخصصی غير کامپيوتری هم مطرح بشه. راستی... در مورد جستوجو در گوگل شما خيلی راحت می‌تونيد تنظيم کنيد که با چه کلماتی افراد رو به بلاگ شما راهنمايی کنند. در مورد اينکه گفتين کنتور پرشين‌بلاگ اشکال داره من روی چند تا بلاگ آزمايش کردم و به مشکلی برنخوردم. اگه احيانا وبلاگ شما مشکلی داره يا حرف من درست نيست می‌تونيد مشکلتون رو با مديران پرشين‌بلاگ در ميون بذارين. موفق باشيد.

احسان(پسرایرونی)

سلام مرسی که به وبلاگم اومدين بابا بيخيال زير دیپلم صحبت کن مام بازی:) موفق باشی.

saleh

سلام آقا من امروز اومدم مرکز ژنتيک نبوديد ساختمان شماره ۱ خالم برای اسکالر شيپ کار داشت اونجا رئيس بخش بيو تک نولوژی رو هم ديدم دکتر چی چی زاده! يادم رفت! گفتن اتاق شما بقل انتشارات هست من امده بودم که عضو بشم که نشد اگه وقت داشتيد سر قرار می بينمتون ميلش به دستتون رسيد؟ آهان يه چيز ديگه کلی حال کردم ديدم ملت از وبلاگ کشاورزی به اينجا او مدن و شماره ۱ شدم!

saleh

آها ن يه چيز ديگه چجوری انقدر دقيق آمار رو داريد؟

احسان(پسرایرونی)

سلام استاد سال جديد رو بهتون پيشاپيش تبريک ميگم ايشالله که سالی خوب و پرازموفقيتی براتون باشه. خوش و خرم باشی.