تولد سومين کودک همسانه سازی شده در ژاپن


embrio2.jpg

شرکت آمريکايی کلونايد که تاکنون مدعی همتاسازی دو انسان شده اعلام کرده بود که سومين انسان همتاسازی شده روز دوشنبه (بيستم ژانويه) در ژاپن به دنيا خواهد آمد.

بريژيت بواسليه مديرعامل شرکت کلونايد در گفت و گويی با شبکه راديو تلويزيونی توکيو (تی بی اس) گفته که اين کودک با استفاده از سلولهای کودک دوساله ای همتاسازی شده که در سانحه رانندگی جان خود را از دست داده است.

مديرعامل شرکت کلونايد از محل دقيق تولد کودک همتاسازی شده در ژاپن اطلاعاتی در اختيار نگذاشته است.

همتاسازی انسان در ژاپن غيرقانونی است و اقدام به چنين عملی مجازات زندان تا ده سال و جريمه نقدی تا ده ميليون ين (معادل 85 هزار دلار) درپی دارد.

شرکت کلونايد در حالی مدعی تولد سومين انسان همتاسازی شده خود می شود که هنوز مدرکی برای اثبات ادعای خود درمورد تولد دو کودک ديگری که از همتاسازی آنها خبرمی دهد ارائه نکرده است.

دادگاهی در ايالت فلوريدای آمريکا شرکت کلونايد را ملزم کرده است هويت نخستين کودکی که مدعی همتاسازی آن شده و همچنين مادر او را برای دادگاه فاش کند.

شرکت کلونايد مدعی شده که پنج جنين همتاسازی شده توليد کرده که دوتای آنها متولد شده و دو کودک ديگر نيز غیر از کودک ژاپنی در آينده نزديک متولد خواهند شد.

منبع: BBC

/ 1 نظر / 12 بازدید
Fargol

salam Aghaye Esfehani mamnoon az weblog e khoob va mofidetoon.age momkene raje' be naghayese genetic ii e afrade hamanand sazi shodeh kami bishtar sohbat konid? az matalebe khoobi ke minevisin mamnoon, mano sa'y mikonam ta jayee ke mitoonam in weblog e khoob ro be tamame ashnayan va doostanam moarrefi konam