يک سايپايی در ميان استقلالی ها

این هفته با چند تا از دوستان رفتیم تا بازی استقلال سایپا را ببینیم. خوب چون همه انها استقلالی بودند، من هم رفتم در میان تماشاگران استقلال. من از اولش استقلالی بودم ولی از زمانی که دایی به ایران برگشت، طرفدار او بودم و تیمی که او در آن بود، یعنی اول صبا باتری و حالا که خودش همه کاره سایپا هست، مطمئناْ از قهرمان شدن سایپا خوشحال می شوم. دايی از اون دسته آدمهايی هست که مثل ستاره دنباله دار هالی هستند و هر ۱۰۰ سال يک بار (البته هفتاد و چند سال يک بار) در ايران همچنين آدمی به دنيا می‌آيد.

ما دقیقاْ پشت دروازه بودیم و هر سه گل را از نزدیک دیدیم...گل اول درون دروازه سایپا در نیمه اول و دو گل سایپا...

تاکتیک سایپا مثال زدنی بود و تعویض های دایی عالی و سه تعویض مرفاوی کاملاْ به نفع سایپا بود تا استقلال. دایی با آمدن به بازی (خودش را با یک بازیکن تعویض کرد و قبل از زدن دو گل تیمش به بازی آمد) تاکتیک تیمش را عوض کرد و بر خلاف تفکر مرفاوی به جای سانتر از جناحین برای سر زدن خودش، بیشتر دفاع های استقلال را مشغول کرد تا دیگر مهاجم تیمش دو گل سایپا را بزند.

باور کنید نگهداشتن احساس در میان تماشاگران استقلالی و داد نزدن بعد از گل دوم سایپا خیلی مشکل بود...

امیدوارم سایپا موفق شود تا جام قهرمانی را به خانه ببرد گرچه نقطه نظرات فراوانی برای بهبود تیم سایپا دارم که البته به من محقق ژنتیک مولکولی اين موضوع ارتباطی ندارد!

سايت باشگاه هواداران سایپا

سیر تدریجی تمایل از آبی به نارنجی

تا حالا دقت کرده اید که به یک رنگ علاقه خاصی دارید. برای من همیشه رنگ خیلی مهم بوده و هست. از نوجوانی و از وقتی کتاب آیین بهزیستی اسلام را خواندم به رنگ ها توجه بیشتری کردم.

اولین رنگی که به آن علاقمند شدم آبی بود و به خاطر آرامش آن و اینکه خدا بی حکمت آسمان را که همیشه جلوی چشممان است را آبی نکرده به این رنگ علاقمند شدم.  اتاقم را نیز آبی رنگ زدم.

اما بدون اینکه متوجه شوم، در این چند سال کم کم به رنگ نارنجی علاقمند شده‌ام. هیچ وقت متوجه نشدم که کم کم همه چیز دور و برم و انتخاب هایم نارنجی می شوند. رنگ وبلاگم هم نشانی از این علاقمندی تدریجی بود.

به نظرم هوادار سایپا شدنم هم غیر از اینکه به علی دایی مربوط باشد، به علاقه جدیدم یعنی رنگ نارنجی ارتباط داشته باشد.

این مطالب را ننوشتم که بخندید... فکر کنم که رنگ در زندگی شما هم نقش مهمی داشته باشد. اثر رنگ در تغییر رفتارها در روانشناسی هم اثبات شده و خودم اثر آن را به خوبی در زندگی اطرافیانم دیده ام. اگر این موضوع را باور ندارید، یک کتاب روانشناسی رنگ ها بخوانید و یک کتاب دو جلدی به نام آیین بهزیستی اسلام است که در آن هم به روانشناسی رنگ ها اشاره شده است.

/ 4 نظر / 32 بازدید
مريم

همينطوره ولی تا اونجا که من ميدونم رنگ نارنجی در علم روان شناسی تعريف نشده.

حسين (هايسان)

من هم يه زماني به رنگ سبز علاقه داشتم ولي كم كم به سفيد و آبي تغيير يافت. در مورد تيمهاي دايي و سايپا هم كاملا باهات موافقم...

منصور

واقعا قشنگ. از وبلاگ من هم ديدن کن

Travertine

قشنگ يعنی تعبير عاشقانه اشکال