بيوتکنولوژی در آمريکا (۵)

حال پس از فروکش کردن جنجال مربوط به همسانه سازی انسان فرصتی است تا به روال سابق بحث وضعیت بيوتکنولوژی در کشورها و ضرورت توجه به زيست فناوری (بيوتکنولوژی) در کشور را پی بگيريم.

نياز به سرمايه‌گذاري كلان، دوره بلند مدت تحقيق و بررسي‌هاي دقيق پيش از ارائه محصول به بازار (خصوصاً مراحل كنترل كيفيت و بازرسي) و از همه مهمتر نياز به نيروي انساني متخصص از اركان اصلي هر گونه فعاليـت زيست فناوري مي باشند. در نتيجه اين سرمايه‌گذاري كـلان درآمد حاصل از فعاليـت هاي زيست فناوري باور نكردني است. صبر، سرمايه‌گذاري و نيروي متخصص معجوني جادويي مي سازند كه در هيچ يك از صنـايع ديگر اين چنين سـودآوري قابل تصور نيست. زيست فناوري در آمريكا جز, صنايعي محسوب مي شود كه هر كس مي خواهد پولدار گردد، به آن روي مي‌آورد، گر چه سختي‌هاي رسيدن به اين هدف هرگز در نظر گرفته نمي شود. نكته ديگر اينكه مديران و صاحبان شركت هاي معظم زيست فناوري دنيا عمدتاً متخصصان و دانشمندان انديشمند همين رشته مي باشند. اين فناوري كه بر پايه انديشه انساني استوار است، با توجه و پرورش به وسيله سرمايه‌گذاري كلان و سپري شدن مدت زمان لازم تبديل به درختي تنومند گشته كه ميوه هاي آن جواب مشكلات قرن حاضر بشر باشد.

/ 1 نظر / 11 بازدید
deldar

کسری جان سلام ؛ مطالب خوبی تو وبلاگت نوشتی . اين همسان سازی بحث داغ اين روزها است برای من جالبه که چرا دولتها با اين موضوع مخالفت می کنند علت خاصی داره ؟ بعدش وقتی به اين راحتی روزانه هزاران آدم خلق ميشه چه نياز به شبيه سازی ؟!